فلوشیت فرآیند MIDREX

از سال 1978 وقتی که کارخانه ای با تکنولوژی MIDREX در قطر برای تولید آهن احیا مستیم بنا نهاده شد، شرکتهای Kobe Steel و MIDREX Technologies با هم همکاری نموده اند تا بهبودهای فنی زیادی را در فرآیند به وجود بیاورند. بزرگترین ماژول MIDREX که ظرفیت تولید سالیانه 1.8 میلیون تن دارد فعالیت خود را از سال 2007 آغاز نمود. ماژول MIDREX در کنار کارخانه ذوب همراه آن حالا به ظرفیت قابل قیاسی با ظرفیت تولید یک کوره ذوب Blast Furnace رسیده است. این مقاله نگاهی به تاریخچه پیشرفتهای تکنولوژیک در این فرآیندها و پیشرفتهای جدید در این حوزه خواهد داشت.

ادامه مطلب: نگاهی به پیشرفتهای فنی تکنولوژی احیا مستقیم MIDREX

نمای فن ضد سایش شرکت ونتی اولده

فنهای سانتریفیوژی یا رادیال ماشینهایی هستند که کاربرد اولیه شان ایجاد امکان جابجایی جریانهای بزرگ گاز یا هوا برای کمک به فرآیندها در واحدهای صنعتی است. این فنها به گونه ای خاص طراحی و ساخته شده اند که در دماهای بالا یا پایین، گازهای خورنده و دودهای اسیدی و ... کار کنند و میتوانند انواع مختلف گازها در کارخانه فراوری را جابجا کنند. این فنها در کارخانجات فرایندهای ذیل کاربری دارند:

ادامه مطلب: کاربرد فنهای سانتریفیوژی یا رادیال در صنعت

IKN Rotary Kiln

کوره های دوار یا Rotaty kiln بخش لاینفکی از فرایند تولید در صنایع گوناگون و از جمله در کارخانجات سیمان خاکستری و سفید میباشند. کوره های دوار از نظر ظاهری، استوانه هایی توخالی میباشند که بر روی پایه هایی استقرار یافته و توسط پینیونهایی که قدرت را به چرخ دنده دور کوره منتقل میکنند به گردش در می آیند. این کوره ها هم به دور محور استوانه حرکت گردشی داشته و هم یک حرکت رفت و برگشتی در راستای محور کوره  دارند، این کوره ها با زاویه ای 2 تا 4 درصدی از سمت تغذیه به سمت تخلیه شیب دارند و مشعلی در سمت تخلیه کوره عملیات پخت را کامل میکند.
در ادامه مطلب به معرفی کلی اجزاء یک کوره دوار میپردازیم.

ادامه مطلب: اجزای کوره دوار شرکت IKN

روشهای ضد سایش سازی فنهای ونتی اولده

نیاز شدید به حفاظت در برابر سایش

فنهای بزرگ و خاص غالبا در معرض سخت ترین حملات سایشی قرار میگیرند. این فنها فارغ از اینکه در چه بخشی از صنعت به کار گرفته شوند باید فشارهای بسیار زیادی را در فرایند تولید متحمل شوند. به ویژه در صنایعی نظیر سیمان و فولاد فنها در شرایط بسیار خاصی قرار میگیرند. مواد ساینده ای (نظیر گرد کلینکر، کوارتز و مواد حاوی اکسید آلومینیوم، خرده های چوب و پلاستیک) که در جریان هوا حمل میشوند به شدت به بدنه فنها حمله میکنند. ذراتی که وارد فن میشوند به تمام اجزاء ساختاری فن، تیغه های پروانه، کیسینگ، صفحه پشت پروانه و پوشش روی پروانه برخورد میکنند. این حملات میتواند منجر به تخریب قابل توجهی گردد.

ادامه مطلب: حفاظت در برابر سایش در فنهای سانتریفیوژی صنعتی ونتی اولده

استکر و ریکلایمرشرکت بدسکی

تضمین کیفی در فرایند کلینکر سازی کارخانجات سیمان برای عملیات پایدار به ترکیب شیمیایی مشخص و یکنواخت در تغذیه کوره دوار نیارمند است. این نیازمندی اهمیت فرآیند اختلاط و هموژناسیون را به کانون توجه می آورد. انتخاب صحیح تجهیزات و استراتژی عملیاتی هم نقش بسزایی در بهبود فرآیند هموژناسیون بازی میکند.

ادامه مطلب: راهکارها و تجهیزات همگن سازی یا هموژناسیون (Homogenization) در صنعت سیمان
 
 

آمار بازدید از سایت

امروز102
دیروز92
کل بازدیدها34277

چند نفر آنلاین هستند

1
آنلاین

چهارشنبه, 07 تیر 1396